Med Quality

Дієтична добавка (біологічно активна добавка, БАД)

Дієтична добавка (біологічно активна добавка, БАД) – це харчовий продукт, що споживається у невеликих визначених кількостях додатково до звичайного харчового раціону, який є концентрованим джерелом поживних речовин, у тому числі білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин (цей перелік не є виключним), і виготовлений у вигляді таблеток, капсул, драже, порошків, рідин або інших формах, що приймаються перорально разом з їжею або додаються до їжі в межах фізіологічних норм і вважаються необхідними або корисними для забезпечення здоров’я людини. 

Дієтичні добавки можуть додаватися до окремих харчових продуктів з урахуванням рівня включень, визначеного у відповідних санітарних заходах, а також вироблятися для безпосереднього споживання як самостійний харчовий продукт.  Вони можуть містити широкий спектр поживних речовин та інших інгредієнтів, у тому числі вітаміни, мінерали, амінокислоти, незамінні жирні кислоти, клітковину, різноманітні рослини та екстракти трав. 

В Україні дієтичні добавки регулюються як харчовий продукт згідно Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Додатково до закону діє наказ МОЗ № 1114 від 19.12.2013 «Про затвердження Гігієнічних вимог до дієтичних добавок». Гігієнічні вимоги містять інформацію щодо форми випуску, максимальних концентрацій кожного вітаміну та/або мінеральної речовини в рекомендованій щоденній кількості, а також максимальний вміст окремих поживних або інших речовин, що характеризують продукт. Також Гігієнічні вимоги зобов’язують операторів ринку приділяти увагу маркуванню (етикетуванню) дієтичних добавок. В етикетуванні дієтичних добавок слід зазначати:

  • назву харчового продукту – «дієтична добавка»;
  • назву категорій окремих поживних або інших речовин, що характеризують продукт або які вказують на походження таких окремих поживних або інших речовин;
  • кількість (порцію) дієтичної добавки, рекомендовану для щоденного споживання;
  • попередження не перевищувати зазначену рекомендовану кількість (порцію) для щоденного споживання;
  • вказівку про те, що дієтичні добавки не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування;
  • застереження про те, що продукт потрібно зберігати в недоступному для дітей місці

Етикетування та реклама дієтичних добавок не мають містити зазначень щодо можливого лікування, зняття болю, листів подяки, визнання або порад, якщо вони асоціюються з лікуванням або полегшенням хвороб, а також висловів, що можуть викликати негативні психологічні реакції.

Як можемо допомогти?