Med Quality

Дієтичні добавки

Заголовок

З кожним роком ринок дієтичних добавок зростає, оскільки збільшується попит на здоровий образ життя та підтримку здоров’я серед споживачів. Вважається, що дієтичні добавки не наносять шкоди організму та не потребують консультування з лікарем, а вживання різних дієтичних добавок спонукає нормалізації шлунково-кишкового тракту, приберає сонливість та зміцнює загальний стан здоров’я.

Згідно вимог чинного Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, дієтичні добавки регулюються як і будь-який інший харчовий продукт: хліб, йогурти, м’ясо, напої тощо. В Європейському Союзі дієтичні добавки також вважаються харчовим продуктом. Окремої процедури для реєстрації дієтичних добавок не передбачено ні законодавством України, ні Європейським законодавством.

Етапи співпраці

Консультація та підготовка

Спеціалісти проводять консультації з клієнтом для з'ясування всіх деталей та вимог стосовно реєстрації. Згідно з отриманою інформацією, підприємство готує всі необхідні документи та заявку на реєстрацію.

Реєстраційний процес

спеціалісти проводять реєстраційний процес згідно з вимогами місцевого законодавства та міжнародних стандартів. Це може включати як розробку документації системи управління якістю, так і заповнення різних форм, проведення досліджень та тестувань, формування декларацій, формування етикеток, та ін.

Пост-маркетинг

після реєстрації продукції, спеціалісти допоможуть впровадити систему нагляду за продукцією після виходу продукту на ринок (прийом та обробка скарг, відгуки тощо)

Заголовок

Щоб здійснювати виробництво, імпорт та реалізацію дієтичних добавок в Україні, необхідно дотримуватися загальних вимог щодо харчових продуктів. Продукція має бути безпечною для споживача та мають дотримуватися відповідні санітарні заходи під час виробництва. Великим плюсом для здійснення торгівлі дієтичними добавками є відсутність специфічних місць продажу. 

Окремою вимогою для виробників/постачальників дієтичних добавок є обов’язкова реєстрація виробничої потужності та додаткова наявність експлуатаційного дозволу (у випадку наявності тканин тваринного походження). Зробити реєстрацію потужності можна через ДІЮ або направивши запит у Держпродспоживслужбу. Всі інші заходи здійснюються операторами ринку для перестраховки, а саме:

  • впроваджена система HACCP та є сертифікат на ISO 22000
  • наявність Health Certificate від виробника 
  • наявність Висновку щодо якості від уповноваженого інституту

Дієтичні добавки можуть бути реалізовані як в аптеках, так і в звичайних супермаркетах. При цьому аптеки часто вимагають сертифікати здоров’я або інші документи, які б підтвердили якість продукції. Додатково важливо перевірити перевірити, чи склад продукту відповідає вимогам українського законодавства, розробити маркування (може бути стікер) та супровідні документи (лист-вкладиш, якщо є) українською. Маркування має розроблятись з урахуванням ЗУ “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”, Наказу МОЗ від 15.05.2020 №1145 та ін.

Заголовок

Компанія МедКволіті надає пакет послуг реєстрації дієтичної добавки “під ключ”. Від реєстрації потужностей та отримання експлуатаційного дозволу до розробки маркування, перевірки інструкції по використанню і отримання Висновку у відповідному компетентному інституті. Не забувайте, крок на зустріч якості сьогодні принесе прибуток вже завтра.

Блог

Директор Med Quality 2 квітня 2025 року провів навчання щодо вимог стандарту ISO 13485:2016

Директор Med Quality 2 квітня 2025 року провів навчання щодо вимог стандарту ISO 13485:2016

2 квітня 2025 року директор компанії Мед Кволіті провів навчання щодо вимог стандарту ISO 13485:2016 для…
Директор Med Quality Владислав Касьяненко провів вебінар на тему «Оцінка відповідності медичних виробів в Україні»

Директор Med Quality Владислав Касьяненко провів вебінар на тему «Оцінка відповідності медичних виробів в Україні»

Доповідач охопив такі теми: • Огляд Технічного регламенту України № 753 про медичні вироби: вступ, сфера…
Нещодавно компанія Med Quality провела вебінар на тему: "Як вийти на європейський ринок українському виробнику медичних виробів? Практичні поради"

Нещодавно компанія Med Quality провела вебінар на тему: "Як вийти на європейський ринок українському виробнику медичних виробів? Практичні поради"

На вебінарі спікером було розглянуто наступні питання: -Регулювання 2017/745 щодо медичних виробів, яке діє на території…

Як можемо допомогти?