Головна » Розробка технічної документації
Коли мова заходить про сертифікацію медичних виробів, обов’язковою частиною сертифікації є технічна документація на медичний виріб, або як її ще називають – “технічний файл медичного виробу”. Перш ніж розпочати розробку технічного файлу, важливо зрозуміти актуальні вимоги регулювання щодо медичних виробів. В Україні – це Технічний регламент щодо медичних виробів № 753, Технічний регламент щодо медичних виробів in vitro № 754 та Технічний регламент щодо активних медичних виробів, що імплантуються № 755., а також стандарт ДСТУ ISO 13485:2018.
Спеціалісти проводять консультації з клієнтом для з'ясування всіх деталей та вимог стосовно реєстрації. Згідно з отриманою інформацією, підприємство готує всі необхідні документи та заявку на реєстрацію.
спеціалісти проводять реєстраційний процес згідно з вимогами місцевого законодавства та міжнародних стандартів. Це може включати як розробку документації системи управління якістю, так і заповнення різних форм, проведення досліджень та тестувань, формування декларацій, формування етикеток, та ін.
після реєстрації продукції, спеціалісти допоможуть впровадити систему нагляду за продукцією після виходу продукту на ринок (прийом та обробка скарг, відгуки тощо)
Відповідно до Технічних регламентів, технічна документація – це документація щодо медичного виробу, яка охоплює:
Стандарт ДСТУ EN ISO 13485:2018 дає менш обширне поняття технічного файлу, який має містити наступні документи:
Під час розробки технічного файлу часто виникає питання: “А з чого ж почати?”. Починати завжди варто з доклінічних випробувань, клінічного оцінювання та оцінки ризиків, оскільки ці документи є основою технічного файлу. В доклінічне випробування, зазвичай, входить:
та інші тести в залежності від типу медичного виробу.
Щоб уникнути проведення клінічних досліджень на території України, можна провести клінічне оцінювання медичного виробу. Це літературний пошук наукової інформації та результатів клінічних досліджень, які підтверджують ефективність еквівалентного виробу, тобто виробу, який має ідентичний вашому склад/функцію тощо. Основне питання при проведенні клінічного оцінювання – це знайти еквівалентний виріб, який вже представлений на ринку та який має достатню кількість результатів клінічних досліджень у відкритому доступі. Додатковою проблемою при проведенні клінічного оцінювання є платний доступ до наукометричних баз даних, де розміщені повні версії статей.
Оцінка ризиків, які пов’язані із використанням медичного виробу є невід’ємною частиною технічної документації на медичний виріб. Вона повинна переглядатися на регулярній основі з метою ідентифікації можливих ризиків після випуску продукту на ринок. Оцінка ризиків проводиться за стандартом ISO 14971 з метою ідентифікації всіх можливих ризиків та розробки заходів по їх зниженню.